BİLGİLENDİRME :

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatiflerine (ESKKK)  üye olmayan kredi açılmasına engel olumsuz herhangi bir kaydı bulunmayan Esnaf ve Sanatklarımızın Resmi Gazete yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararı hükümleri doğrultusunda, hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik işletme kredisi ile işyeri ve taşıt alımına yönelik yatırım  kredisi talepleri Sanayi Sitesi Kocaeli Şubemizce karşılanmaktadır.

İşletme kredisi şahıs üst limiti azami 500.000.-TL, işyeri ve taşıt alımına yönelik kullandırılacak yatırım kredisi şahıs üst limiti ise 1.500.000.-TL olup,   İşletme+ Yatırım kredisi toplamı 1.500.000.-TL’yi geçmeyecektir.

Kredi talep eden esnaf ve sanatkarın mali yapısı, ödeme gücü ve faaliyet gösterdiği meslek kolunun özellikleri göz önünde bulundurularak kredi limiti belirlenecektir.

Tüm Kredilerde %50 oranında Hazine ve Maliye Bakanlığı faiz desteği bulunmakta olup, yıllık %7,5 faiz oranı ile kredi kullandırımı gerçekleştirilecektir..

Kredi tutarı üzerinden % 1,50 oranında Bloke Kesintisi ve % 2,00 Bankamız Komisyonu tasilatı yapılacaktır. Bloke kesintisi, kredi kapandığında iade edilecektir.

Kredi TürüAzami Kredi Tutarı (TL)Vade
İşletme Kredisi500.00060 Ay
Taşıt Kredisi*1.500.00084 Ay
İşyeri**1.500.000120 Ay

Sıfır kilometre araç (otomobil, kamyonet, kamyon, minibüs, midibüs, otobüs vs.) alımlarına yönelik ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla kullandırılabilecek bir kredi ürünüdür. Ulaştırma sektöründe faaliyet gösteren esnafların ticari kullanım amaçlı talepleri hariç, binek araç talepleri kredi konusu edilmeyecektirİş makinesi, deniz taşıtı, traktör… vb. alımına yönelik talepler değerlendirilmeyecektir.

**Faaliyet gösterdikleri veya gösterecekleri işyerlerini satın almalarına imkan sağlamak amacıyla kullandırılabilecek bir kredi ürünüdür.

Kredi başvurularında; Esnaf Oda Kayıt Belgesi, Kimlik Belgesi ve Vergi Levhası talep edilecektir.